Zwrot książek do biblioteki

Procedury zwrotów książek i podręczników szkolnych

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Biblioteka szkolna informuje o wytycznych dotyczących zwracania wypożyczonych
z biblioteki szkolnej książek, w tym podręczników.

1. Zwroty podręczników i książek

ZWROT MOŻLIWY OD 14 CZERWCA do 21 CZERWCA 2021 R.

2. Przygotowanie podręczników i lektur przed oddawaniem:

• zdejmujemy okładki,
  • wycieramy gumką wszystkie podkreślenia,
  • naprawiamy wszelkie możliwe uszkodzenia,
  • pobieramy formularz zwrotu ze strony internetowej, profilu FB lub w bibliotece szkolnej, który należy wypełnić i oddać z zestawem podręczników;
  • oddajemy zestawy podręczników, a nie pojedyncze sztuki,
  • nie zwracamy ćwiczeń.
  • podręczniki i książki pakujemy do worka foliowego/ reklamówki, a przygotowany formularz przyklejamy do niej.

3. Nauczyciel bibliotekarz w porozumieniu z dyrektorem szkoły wyznacza miejsce do przechowywania książek w czasie kwarantanny (3 dni) .

4. Po upływie kwarantanny dokonana zostanie ocena stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

WAŻNE!!!

Proszę, dopilnować, aby wszystkie książki, w wyznaczonym terminie, trafiły do biblioteki. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, prosimy o przestrzeganie ustalonych terminów.

Formularz zwrotu – kliknij, aby pobrać